SZTE TTIK Mérnök Informatikus Mesterszak (MSc) felvételi rendjének szabályzata

Az oldal nem aktuális!

  • A 2014-es nyári felvételi időszakra megváltozik a felvételi eljárás!

A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok

a) Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a mérnök informatikus alapképzési szak és műszaki informatikus főiskolai szak.

b) Az a) pontban felsorolt szakoktól eltérő szakot végzettek is felvehetők a mesterszakra, ha korábbi tanulmányaik során az alábbi ismeretkörökből legalább 80 kreditet teljesítettek:

  • természettudományi ismeretek (20 kredit): analízis, algebra, valószínűségszámítás, matematikai statisztika, fizika;
  • gazdasági és humán ismeretek (15 kredit): közgazdaságtan, környezetvédelem, minőségbiztosítás, szaknyelv, társadalomtudomány;
  • számításelméleti és programozási ismeretek (15 kredit): számítás- és algoritmuselmélet, programnyelvek, programtervezés, szoftver technológia;
  • számítógép ismeretek (15 kredit): elektronika, digitális technika, mérés- és szabályozástechnika, számítógép architektúrák, operációs rendszerek, számítógépes hálózatok;
  • információs rendszerek ismeretek (15 kredit): adatbázis-kezelés, tudásreprezentáció, informatikai rendszerek modellezése, analízise, megvalósítása, biztonsági kérdései.

c) Olyan alap- vagy mesterfokozatot adó alapképzési szakot, illetve főiskolai vagy egyetemi szintű alapképzési szakot végzettek is bekerülhetnek a mesterszakra, akik a b) pontban leírt 80 kredites követelményből nem mindet, de legalább 50 kreditet teljesítettek a korábbi tanulmányaik során. A képzésbe ilyen feltételekkel bekerülő hallgatóknak a mesterfokozat megszerzésére irányuló képzéssel párhuzamosan kiegészítő tárgyakat kell teljesíteni a hiányzó krediteknek megfelelően a felvételtől számított 2 féléven belül.

A b) és c) feltételek alapján a szakra jelentkezőnek a fenti ismeretkörökbe tartozó teljesített tárgyakat a tantárgyi megfeleltetési jegyzékben fel kell sorolnia, megadva az ismeretkört, a teljesített tárgy nevét, kódját, a teljesítés félévét, heti óraszámát, kreditértékét, teljesítés típusát és a tárgyra kapott jegyet. További részletekért lásd a kitöltési útmutatót!

Tantárgyi megfeleltetési jegyzék sablonja: MIMSc-Megf.xlsx, MIMSc-Megf.xls

Példák megfeleltetési jegyzékre

A jelentkező felvételi pontszámának kiszámítási módja:

A felvételi pontszám maximum 100 pont.

  • Oklevél minősítése alapján: maximum 20 pont (az oklevél jegyének négyszerese)
  • Írásbeli felvételi vizsgára adható pontszám: maximum 40 pont
  • Szóbeli felvételi vizsgára adható pontszám: maximum 20 pont
  • Többletpontok: maximum: 20 pont (Többletpontok odaítélésének szabályai, PDF formátumban; megegyezik a programtervező informatikus mesterszak többletpont odaítélési szabályaival )

A jelentkezéshez csatolandó dokumentumok

  • Oklevél másolata
  • Oklevélmelléklet vagy leckekönyv másolata vagy hallgatói törzslap
  • A szakra való felvétel kredit megfelelőség vizsgálatához a korábbi tanulmányokban teljesített, figyelembe vehető tárgyak hivatalos tematikái (kivéve az a) pontban felsorolt szakokról jelentkezők valamint SZTE TTIK tárgyak esetén nem szükséges)
  • Tantárgyi megfeleltetési jegyzék (az a) pontban felsorolt szakokról jelentkezők esetén nem szükséges)
  • Többletpontokra jogosultságot igazoló dokumentumok

A jelentkezéshez csatolandó dokumentumok hiányában a Felvételi Bizottságnak a jelentkezést nem áll módjában figyelembe venni.

A jelentkezőknek minden dokumentumot az OH-ba kell küldeniük!

A jelentkezések kiértékelésének gyorsítása érdekében az OH címére benyújtott fenti dokumentumok egy másolati példányát kérjük intézményünkbe (SZTE TTIK, Dékáni Hivatal, 6720 Szeged, Aradi vértanúk tere 1.) is a jelentkezéssel egy időben megküldeni. A tantárgyi megfeleltetési jegyzéket elektronikusan is küldje el a következő címre: felveteli@inf.u-szeged.hu.

Írásbeli felvételi

Az írásbeli célja a jelentkező tárgyi tudásának felmérése.

Az írásbeli időtartama 90 perc.

A feladatlap 8-10 különböző nehézségű feladatot tartalmaz az alábbi témaköröknek megfelelően.

  • Rendszertechnikai ismeretek (mérés és szabályozástechnika, érzékelők és beavatkozó rendszerek, elektronika, digitális rendszerek, számítógépes hálózatok)
  • Számítás- és algoritmuselméleti és programozási ismeretek (számításelmélet, algoritmusok, programozás alapjai, programozási paradigmák és programnyelvek)
  • Informatikai rendszerek (adatbázis-kezelés, tudásreprezentáció és mesterséges intelligencia, informatikai rendszerek felépítése és megvalósítása)

Minta felvételi feladatsor: Irasbeli_feladasor_minta.pdf (a feladatsor nem fedi le az összes ismeretet, valamint a pontozása sem feltétlenül egyezik meg a felvételin adott pontokkal).

Szóbeli felvételi

A szóbeli felvételi fő célja a jelentkező alkalmasságának kiegészítő felmérése.

A szóbeli az írásbeli vizsgával egy napon kerül megrendezésre, időtartama tipikusan 15 perc.

A szóbeli felvételi bizottság három főből áll. A bizottság kérdéseket tehet fel az írásbeli vizsgával, a hallgató diplomamunkájával, projektekben való részvételével, érdeklődési területeivel kapcsolatban.