Válasszon
nyelvet !
Choose the
language please !
Wählen Sie die
Sprache bitte !
Choisissez la
langue svp !

Az applet használata: Dupla jobb click segítségével a gráfot a felhasználható területen középre igazítja. A Ctrl + 1, 2, 3, 4 használatával lehet a gráf irányítottságán változtatni, jobb click és az egér mozgatás segítségével pedig lehetőség van zoom-olásra.

Windows 2000 - Haladókönyv haladó szoftverhez



Más számítógépek merevlemezén vagy CD-ROM-ján levő megosztott könyvtárakhoz elsősorban az asztal My Network Places Hálózati helyek rendszermappája segítségével kapcsolódhatunk .


Ennek segítségével a hálózat számítógépein levő könyvtárakat úgy használhatjuk ,mintha saját számítógépünkön lennének .


Emellett -hasonlóan a Windows és a Windows NT korábbi változataihoz -az egyes hálózati könyvtárakhoz betűjelet is rendelhetünk ;a hozzárendelés után a hálózati mappát úgy használhatjuk ,mint a helyi lemezeket .


Ahhoz ,hogy egy hálózati könyvtárhoz kapcsolódhassunk ,valahogyan meg kell találnunk .


A hálózatban minden gépnek egyedi neve van ,és az egyes gépeken belül a megosztott könyvtárak szintén egyedi névvel rendelkeznek .


A keresést megkönnyíti az is ,hogy a nagyobb hálózatokban a számítógépek általában tartományokba vannak szervezve .


A My Network Places Hálózati helyek rendszermappában olyan elemek vannak ,amelyek segítségével a hálózat más számítógépei és megosztott erőforrásai érhetők el .


Alapértelmezés szerint kettő -címtáralapú hálózatban három -hálózati hely -ikon -található itt :


Computers Near Me Számítógépek a hálózatban :a saját számítógépünkkel egy munkacsoportban vagy tartományban levő számítógépek listája .


Ha kétszer rákattintunk erre az ikonra ,számítógépek ikonjai jelennek meg .


Ezek olyan számítógépek ,amelyeken vannak megosztott erőforrások .


Entire Network Teljes hálózat :Innen a hálózat valamennyi munkacsoportjának és tartományának számítógépei elérhetők .


Emellett más operációs rendszerrel -pl. Novell NetWare -működtetett kiszolgálókhoz is kapcsolódhatunk .


Ha rákattintunk az Entire Network Teljes hálózat ikonra ,kezdetben üres ablak jelenik meg ,jelezve ,hogy az operációs rendszer szerint kényelmesebb a számítógépek vagy az állományok megkeresésére szolgáló párbeszéddobozokat használni .


De ha az ablak bal oldalán rákattintunk az entire contents teljes tartalmát hivatkozásra ,megjelennek a rendelkezésre álló hálózatfajták ikonjai (alapértelmezés szerint csak egy ,a Microsoft Windows Network Microsoft Windows hálózat ).


Directory Címtár :címtáralapú -az Active Directoryval működtetett -hálózatokban a címtár segítségével is megkereshetünk hálózati erőforrásokat .


A Directory Címtár ikon segítségével bejárható a címtár struktúrája :megtekinthető a különböző tartományok és szervezeti egységek tartalma .


Nemcsak a címtárban nyilvántartott számítógépekhez ,hanem a címtárban közvetlenül közzétett erőforrásokhoz is kapcsolódhatunk -egy szervezeti egységen belül például rögtön megjelenhet egy megosztott könyvtár ikonja .


A címtár szerkezetével és elérésével bővebben a 8. fejezet foglalkozik .


A My Network Places Hálózati helyek rendszermappában további hálózati helyek is elhelyezhetők :egy hálózati hely nem más ,mint parancsikon egy hálózati erőforráshoz .


A hálózati erőforrás lehet a helyi hálózat megosztott erőforrása ;webhely ,amely innen egy kattintással elérhető ;FTP-hely ,amelyről közvetlenül lehet állományokat letölteni .

A dokumentumban összesen 21 mondat ezen belül 54 tagmondat talalható. A dokumentumban szereplő mondatok a küvetkezőképpen épülnek fel: 147 főnévi csoport, 52 jelzői melléknévi szerkezet, 18 határozószói csoport, 3 főnévi igenév szerepel.

A dokumentumban összesen 336 szó jelenik meg.

Az egyes színek jelentése:
Főnév
Ige
Számnév
Melléknév
Névelő
Névutó
Mondat értékű szó
Névmás
Kötőszó
Határozószó
Nyilt tokenosztály