Válasszon
nyelvet !
Choose the
language please !
Wählen Sie die
Sprache bitte !
Choisissez la
langue svp !

Az applet használata: Dupla jobb click segítségével a gráfot a felhasználható területen középre igazítja. A Ctrl + 1, 2, 3, 4 használatával lehet a gráf irányítottságán változtatni, jobb click és az egér mozgatás segítségével pedig lehetőség van zoom-olásra.

Windows 2000 - Haladókönyv haladó szoftverhez



Amikor a hálózati mappákat ,illetve a bennük levő állományokat a My Network Places Hálózati helyek rendszermappán keresztül használjuk ,a kiszolgáló számítógéppel alkalmi kapcsolatot tartunk fenn .


Ez azt jelenti ,hogy rendszerünknek a távoli számítógéppel való kapcsolatteremtés eljárását minden alkalommal végre kell hajtania ,amikor a kívánt hálózati mappához fordulunk .


Ez rendkívül hosszadalmas művelet lehet ,ezért a leggyakrabban használt hálózati mappákkal ajánlatos állandó kapcsolatot fenntartani .


Ahhoz ,hogy egy hálózaton keresztül elérhető mappával állandó kapcsolatot tarthassunk fenn ,először is betűjelet kell hozzá rendelni (ezzel látszólag új helyi logikai lemezt hozunk létre ).


Ezt a Map Network Drive Hálózati meghajtó csatlakoztatása párbeszéddobozzal tehetjük meg .


A párbeszéddoboz megjelenítéséhez kattintsunk a jobb egérgombbal a munkaasztal My Computer Sajátgép vagy My Network Places Hálózati helyek ikonjára ,majd az úszómenüből válasszuk a Map Network Drive Hálózati meghajtó csatlakoztatása parancsot !


A kapcsolódáshoz a Windows 2000-nek meg kell adnunk a megosztott könyvtárt tartalmazó gépnek ,illetve magának a könyvtárnak a nevét .


Ezt a Map Network Drive Hálózati meghajtó csatlakoztatása párbeszéddobozban a következőképpen tehetjük meg :


A Drive Meghajtó mezőben kiválaszthatjuk azt a helyi betűjelet ,amelyhez a hálózati könyvtárt kapcsolni szeretnénk .


A Folder Mappa mezőben a hálózati könyvtár elérési útját kell megadni .


Ha a könyvtárt a böngészőlistán szeretnénk megkeresni ,kattintsunk a Browse Tallózás parancsgombra !


Újabb párbeszéddobozban megjelenik a My Network Places Hálózati helyek rendszermappa tartalma :


A hálózati számítógépek és a megosztott könyvtárak között az intézőben megszokott módon tájékozódhatunk .


Újdonság a Windows 2000-ben ,hogy nemcsak teljes megosztott könyvtárhoz ,hanem annak egy-egy alkönyvtárához is lehet betűjelet kapcsolni .


Ha például a TESTPAD01 számítógépen van egy Downloads néven megosztott könyvtár ,és annak egy mp3 nevű alkönyvtára ,akkor lehet olyan látszólagos logikai lemezt létrehozni ,amelyben csak a \\TESTPAD01\Downloads\mp3 mappa tartalma látszik .


(A Windows NT 4.0-ban csak a Downloads mappához lehetne betűjelet rendelni .)


Ha a fenti párbeszéddobozban megtaláltuk a kívánt könyvtárt ,kattintsunk az OK parancsgombra !


A Windows visszatér a Map Network Drive Hálózati meghajtó csatlakoztatása párbeszéddobozhoz .


Megjegyzés .


Hálózati könyvtárral állandó (a következő bejelentkezéskor automatikusan újra felépülő )kapcsolatot csak úgy tudunk létrehozni ,ha a Map Network Drive Hálózati meghajtó csatlakoztatása párbeszéddobozban bekapcsoljuk a Reconnect at Logon Bejelentkezéskor újracsatlakoztatás kapcsolót !


Előfordulhat azonban az is ,hogy a keresett kiszolgáló nem jelenik meg a böngészőlistában (a tallózóablakban );a hálózatban ennek ellenére elérhető lehet .


Ha tehát tudjuk a kiszolgáló és a megosztott könyvtár nevét ,a Map Network Drive Hálózati meghajtó csatlakoztatása párbeszéddobozban begépelhetjük a Folder Mappa mezőbe ,\\számítógép\mappa alakban (például \\EGYIK\MUNKA ;ez az UNC-szintaxis ,lásd később ebben a részben !).


Megjegyzés .


Hálózaton keresztül nem érhetjük el a kiszolgáló merevlemezén (merevlemezein )levő valamennyi mappát ;a böngészőlistában sem ezek jelennek meg .


Csak olyan mappákhoz kapcsolódhatunk ,amelyeket a kiszolgáló rendszergazdája vagy egyik ,erre jogosult felhasználója külön paranccsal megosztott .


Ha közvetlenül az intézővel vagy a My Network Places Hálózati helyek rendszermappával ,betűjel használata nélkül kapcsolódunk távoli számítógépekhez ,a Windows -ha tudja -az aktuális nevet és jelszót küldi tovább a hálózatban .


Csak akkor lehet más nevet és jelszót megadni ,ha az aktuális adatokkal nincs felhasználó a távoli gép felhasználó-adatbázisában .


Ez gyakran kellemetlen ,mert előfordulhat ,hogy az aktuális néven nem tudunk megfelelő hozzáférési jogokhoz jutni a távoli számítógépen .


A Map Network Drive Hálózati meghajtó csatlakoztatása párbeszéddobozban ezért lehetőség van arra is ,hogy az aktuálistól eltérő névvel és jelszóval kapcsolódjunk hálózati könyvtárhoz -akkor is ,ha különben azzal a névvel és jelszóval van felhasználó a kiszolgálón .


Ehhez a párbeszéddobozban a different user name más felhasználónéven hivatkozásra kell kattintani .


A Windows új párbeszéddobozban kéri a nevet és a jelszót .


Ha megadtuk a betűjelet ,a hálózati könyvtár elérési útját ,valamint az esetleges felhasználónevet és jelszót ,kattintsunk a Finish Befejezés parancsgombra !


Ha minden adat megfelelő ,a Windows a betűjelhez rendeli a hálózati könyvtárt ,és rögtön meg is jeleníti a tartalmát egy új ablakban .


Az ,hogy egy felhasználó milyen hálózati könyvtárakat és egyéb erőforrásokat használ ,a felhasználói beállítások (a felhasználói profil )része .


Ha a Map Network Drive Hálózati meghajtó csatlakoztatása párbeszéddobozban bekapcsoljuk a Reconnect at Logon Bejelentkezéskor újracsatlakoztatás kapcsolót ,a Windows 2000 megjegyzi a hálózati kapcsolatot (a meghajtó betűjelét ,a hozzárendelt hálózati könyvtár elérési útját (\\számítógép\könyvtár ),valamint a felhasználónevet és jelszót ,ha megadtuk ).


Amikor később ismét bejelentkezünk a számítógépen ,a Windows 2000 a felhasználói profil alapján automatikusan visszaállítja a kapcsolatot hálózati könyvtárakkal ,létrehozza a logikai lemezeket .


(Az egyes felhasználók természetesen különböző logikai lemezeket használhatnak .)


Megjegyzés .


Ha egy hálózati számítógéphez már csatlakoztunk adott névvel és jelszóval ,ugyanazzal a számítógéppel nem hozhatunk létre újabb kapcsolatot más névvel és jelszóval .

A dokumentumban összesen 39 mondat ezen belül 85 tagmondat talalható. A dokumentumban szereplő mondatok a küvetkezőképpen épülnek fel: 262 főnévi csoport, 88 jelzői melléknévi szerkezet, 32 határozószói csoport, 14 főnévi igenév szerepel.

A dokumentumban összesen 648 szó jelenik meg.

Az egyes színek jelentése:
Főnév
Ige
Számnév
Melléknév
Névelő
Névutó
Mondat értékű szó
Névmás
Kötőszó
Határozószó
Nyilt tokenosztály