Válasszon
nyelvet !
Choose the
language please !
Wählen Sie die
Sprache bitte !
Choisissez la
langue svp !

Az applet használata: Dupla jobb click segítségével a gráfot a felhasználható területen középre igazítja. A Ctrl + 1, 2, 3, 4 használatával lehet a gráf irányítottságán változtatni, jobb click és az egér mozgatás segítségével pedig lehetőség van zoom-olásra.

Windows 2000 - Haladókönyv haladó szoftverhez



A beállított hálózati kapcsolatok révén egy számítógépen több út vezet a hálózathoz :egyszerre több protokollrendszer ,illetve fizikai eszköz -hálózati csatolókártya és modem -is rendelkezésre áll .


Amikor a hálózatban el kell érni egy másik számítógépet ,kérdés ,hogy a Windows 2000 melyiket választja a rendelkezésére álló eszközök közül .


Lássunk egy példát :A számítógépnek egy hálózati csatolókártyája van ,amelyhez tartozik egy helyi kapcsolat .


Ebben engedélyezve van a TCP/IP és a NetBEUI protokollrendszer ,illetve a Windows-hálózatok ügyfélprogramja .


Az operációs rendszer kap egy kérést a felhasználótól ,amely egy adott nevű számítógép elérésére vonatkozik .


Egy géppel való hálózati kommunikációhoz egyszerre csak egy protokollrendszer ,azon belül pedig csak egy fizikai eszköz használható .


Mi alapján dől el ,hogy a számítógép melyik protokollrendszert használja ?


Mind a protokollok ,mind pedig a hálózati csatolókártyák között létezik egy elsőbbségi sorrend .


Eszerint a számítógép először megpróbálja az egyik protokollrendszert használni ;ha annak használatával nem sikerül kapcsolatba lépni a másik számítógéppel ,akkor következik a másik protokollrendszer .


Ha a fenti példában a sorrendben előbb a NetBEUI ,majd a TCP/IP protokollrendszer szerepel ,miközben a másik számítógép csak a TCP/IP-t támogatja ,rendkívül lassú lesz a kapcsolatfelvétel a két számítógép között ,mert az első számítógép -ha törik ,ha szakad -először a NetBEUI-t próbálja használni .


Emiatt fontos a hálózati összetevők elsőbbségi sorrendjének meghatározása .


Ehhez nyissuk meg a vezérlőpultról a Network and Dial-up Connections Hálózati és telefonos kapcsolatok ablakot !


Az Advanced Speciális menüből válasszuk az Advanced Settings Speciális beállítások parancsot !


A párbeszéddoboz felső listáján az egyes hálózati kapcsolatok elérési sorrendje állítható be .


Ha a felhasználó egy kérést intéz a hálózathoz ,akkor a számítógép először a listán elsőként szereplő kapcsolattal próbálkozik .


Ha sikertelenül jár ,a másodikkal és így tovább .


Ez a párbeszéddoboz külön felsorolja az összes helyi kapcsolatot ,és egy kalap alá veszi a telefonos (a párbeszéddoboz szóhasználatában távelérésű )kapcsolatokat .


Az egyes kapcsolatok elsőbbsége -listán elfoglalt helye -a lista melletti nyílgombokkal szabályozható .


(A nyílgombok használata előtt kell kattintani arra a kapcsolatra ,amelyet át szeretnénk helyezni .)


A felső listán kiválasztott kapcsolathoz tartozó alkalmazási szintű szolgáltatások és protokollrendszerek az alsó listán jelennek meg .


A fizikai eszköz itt már nem látszik :azt a hálózati kapcsolat egyértelműen meghatározza .


Mind az egyes alkalmazási szintű szolgáltatások ,mind pedig a protokollrendszerek kikapcsolhatók az aktuális hálózati kapcsolat fölött ;a protokollrendszerek szolgáltatásonként külön szabályozhatók .


Ehhez ki kell kapcsolni az adott szolgáltatás ,illetve protokollrendszer melletti jelölőnégyzetet .


Ha a hálózati kapcsolat több protokollrendszert használ ,azok elsőbbségi sorrendje az alsó lista melletti nyílgombokkal szabályozható ,méghozzá a különböző szolgáltatások alatt külön-külön .


A fenti ábrán erre azért nincs mód ,mert a szerző által használt számítógépek csak a TCP/IP protokollrendszert használták -mint korábban említettük ,ez az ajánlott megoldás új Windows 2000-hálózat építésekor .


Ha egy számítógépnek két hálózati kapcsolata van ,az egyik helyi kapcsolat ,a másik pedig modemen át az internetre vezet ,akkor az operációs rendszer nincs döntési helyzetben ,amikor megosztott erőforráshoz kell fordulnia :a Windows-hálózat ügyfélprogramja csak a helyi kapcsolatban működik ,a telefonos kapcsolatban nincs engedélyezve .

A dokumentumban összesen 26 mondat ezen belül 70 tagmondat talalható. A dokumentumban szereplő mondatok a küvetkezőképpen épülnek fel: 168 főnévi csoport, 67 jelzői melléknévi szerkezet, 32 határozószói csoport, 8 főnévi igenév szerepel.

A dokumentumban összesen 465 szó jelenik meg.

Az egyes színek jelentése:
Főnév
Ige
Számnév
Melléknév
Névelő
Névutó
Mondat értékű szó
Névmás
Kötőszó
Határozószó
Nyilt tokenosztály