Heti Világgazdaság 1999. Szeptember 4-i szám

A hazai popélet idei legnagyobb szabású vállalkozásának ígérkezik a Népstadionban szeptember 4-én látható Omega-koncert .

S nemcsak a páratlannak ígérkező "szupershow "miatt ,hanem a "vállalkozás "szó eredeti értelmében is :a zenekar ugyanis részvénytársaságot hozott létre a mintegy 250 millió forintos költségvetésű rendezvény lebonyolítására .

Az áprilisban 20 millió forintos alaptőkével életre hívott Omega Zeneműkiadó Rt. részvényeinek 25 százalékát a zenekar tagjai ,további negyedét a vállalkozást támogató Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Rt. ,50 százalékát pedig a Quaestor által alapított NS Koncertszervező Kft. birtokolja ,amely a maga 10 millió forint értékű pakettjét a koncertre jegyet váltó rajongók körében "értékesíti "százezer darab 100 forint névértékű ajándékrészvény formájában .

Az együttes frontemberétől ,Kóbor Jánostól származó ötlet lényegében folytatása az Omega üzleti szellemű hagyományának :a hazai előadók közül az Omega próbálkozott meg először az önmenedzseléssel ,a zenekar tagjai alapították nemcsak a műfajban ,de Kóbor szerint egész Budapesten is első az gmk-t ,ők nyitottak először saját stúdiót ,majd a kilencvenes években részt vettek a Hungaroton privatizálásában ,s Mega nevű zeneműkiadójuk évek óta sikeresen gondozza az Omega és más sztárok felvételeit .

"Jelenleg ilyen nagyságrendű koncerteket vagy pénzügyi befektetőkkel és szponzorokkal ,vagy pedig önerőből ,de óriási tőkével lehet csak finanszírozni "állítja Kóbor .

Az Omega viszont úgy gondolta ,hogy telt házas koncert esetén nem kell szponzorokat bevonnia a vállalkozásba ,hanem a közönség finanszírozza meg 2-8 ezer forintos helyárakon a "nagy bulit ".

A részvényre emlékeztető koncertjegyekhez ugyanis egy "Omega kárpótlási jegy "is jár ,amit ha szeptember 30-áig visszaküldenek a vásárlók ,akkor postafordultával költségmentesen egy Omega részvényhez jutnak .

Mindezért cserébe szeptember 4-én az Omega a maga nemében egyedülálló multimédiás látványszínházat ígér ,olyan szupershow-t ,amilyenre hazai zenekar még nem vállalkozott ,s a közönség korábban is csak a Rolling Stonestól vagy Tina Turnertől láthatott hasonlót Budapesten .

A koncertre egy tíz emelet magas "új Babilon épül "fel a Népstadionban ,amelynek egyedülálló hatását a Frankfurtból és Londonból érkező hang- és fényberendezés garantálja .

Július közepe óta kísérleti jelleggel már sugároz az Omega Tv is ,amelynek adásai Budapest 80 kilométeres vonzáskörzetében foghatók .

A tévétársaság amely 75 százalékban az Omega Rt. ,25 százalékban a kőbányai önkormányzat tulajdonában van ,s ugyancsak a Quaestor Rt. támogatását élvezi az Országos Rádió és Televízió Testülettel kötött szerződésben vállalta ,hogy az új csatorna műsorainak 40 százaléka közszolgálati jellegű lesz ,elsősorban azoknak a zenei ,színházi ,képzőművészeti ,filmes produkcióknak ,műsoroknak ad teret ,amelyek a kereskedelmi televíziók kínálatából kiszorulnak ,vagy csak nagyon korlátozottan lehetnek jelen .

A dokumentumban összesen 11 mondat ezen belül 43 tagmondat talalható. A dokumentumban szereplő mondatok a küvetkezőképpen épülnek fel: 154 főnévi csoport, 57 jelzői melléknévi szerkezet, 18 határozószói csoport, 2 főnévi igenév szerepel.