Válasszon
nyelvet !
Choose the
language please !
Wählen Sie die
Sprache bitte !
Choisissez la
langue svp !

Az applet használata: Dupla jobb click segítségével a gráfot a felhasználható területen középre igazítja. A Ctrl + 1, 2, 3, 4 használatával lehet a gráf irányítottságán változtatni, jobb click és az egér mozgatás segítségével pedig lehetőség van zoom-olásra.

Népszabadság 1999. Április 3-i szám



Az Országgyűlés ügyrendi bizottsága jövő heti ülésén helyezze hatályon kívül a tavaly szeptember 16-án elfogadott általános érvényű állásfoglalását ,amely szerint nem kell minden héten interpellációkat és kérdéseket tartani a parlamentben javasolja Tóth András (képünkön ).


A testület szocialista párti alelnöke Salamon László (Fidesz )elnöknek írt levelében indítványozza :az ügyrendi bizottság semmisítse meg azt az állásfoglalását is ,amelyet a háromhetes parlamenti munkarendről hozott .


Tóth szerint az Alkotmánybíróság (AB )március 29-i határozata mulasztásos alkotmánysértést állapított meg ,mert a házszabály nem a jogbiztonság követelményének megfelelő módon szabályozza az Országgyűlés ülésezési rendjét .


A bizottsági alelnök szerint azt is vizsgálni kell :milyen intézkedések szükségesek ahhoz ,hogy a házszabály alkotmányellenes fejezeteinek további alkalmazása ne vezethessen az alaptörvénybe ütköző döntésekhez .


Tóth úgy véli :az AB-döntés nemcsak a jogbiztonság követelményének nem megfelelő házszabályi részeket tekinti alkotmányellenesnek ,hanem az azon alapuló gyakorlatot is .


A határozat felhívja a figyelmet arra is ,hogy bizottsági állásfoglalásokkal nem helyettesíthető a házszabályi szintű szabályozás .


Az alelnök leszögezi :az AB döntése után sem a T. Ház ,sem az ügyrendi bizottság nem tehet úgy ,mintha nem történt volna semmi .


Salamon László ,a testület elnöke korábban lapunknak elmondta :a bizottság folyamatosan dolgozik a házszabály-módosítás előkészítésén .


Salamon arra számít ,hogy a házelnök felkéri a bizottságot :foglaljanak állást a parlamenti munkarenddel kapcsolatos AB-határozatról .

A dokumentumban összesen 9 mondat ezen belül 25 tagmondat talalható. A dokumentumban szereplő mondatok a küvetkezőképpen épülnek fel: 81 főnévi csoport, 32 jelzői melléknévi szerkezet, 5 határozószói csoport, 2 főnévi igenév szerepel.

A dokumentumban összesen 200 szó jelenik meg.

Az egyes színek jelentése:
Főnév
Ige
Számnév
Melléknév
Névelő
Névutó
Mondat értékű szó
Névmás
Kötőszó
Határozószó
Nyilt tokenosztály