Webtervezés gyakorlat
Nappali tagozat
2017/2018 II. félév

Alapadatok

Tematika

  1. HTML és CSS.
    1. HTML és CSS szintaxis.
    2. Általános formázások. A dobozmodell és részeinek formázása. Megjelenítési jellemzők. Stílusok kölcsönhatása. Helyzetmegadás.
    3. Weboldalak strukturálása. Beágyazott keretek (lebegőkeretek).
    4. Szövegek jellemzői, strukturális egységei és azok formázása. Hivatkozások elhelyezése és formázása.
    5. Felsorolások. Menük elhelyezése és formázása.
    6. Táblázatok készítése.
    7. Űrlapok készítése. Űrlapelemek, elemfeliratok, működési jellemzők.
    8. Multimédiás elemek beágyazása.
    9. A HTML és CSS további lehetőségei.
  2. Szerver oldali webprogramozás, PHP.
    1. A kiszolgáló- és ügyféloldali web programozás jellemzése, kapcsolata, alkalmazási területei.
    2. A PHP nyelvi elemei.
    3. Űrlapok kezelése.
    4. Fájlok használata.
    5. Állapotok tárolása. Menetkövetés.
    6. Objektumorientáltság.
    7. A PHP további lehetőségei.

Ajánlott irodalom

A félévközi ellenõrzések (beszámolók, zárthelyik) száma, témaköre és idõpontja, pótlásuk és javításuk lehetõsége

  1. Gyakorlaton beadandó egy projekt munka:
  2. A projekt beadása 2 lépésben történik:
  3. A teljes projekt javítás/pótlás céljából beadható 2018. április 29. 23:55-ig. A javítás akkor sikeres, ha a javításra beadott projekt eléri az 50 pontot. A javítás során nem vesszük figyelembe a mérföldkövekre kapott részpontszámokat, illetve legfeljebb 2-es érdemjegy szerezhető.
  4. Mivel a projekt munka a folyamatos évközi tevékenység eredményeképpen kell létrejöjjön, pótlás céljából az érintett mérföldkő határideje annyi idővel hosszabbítható meg, amennyit a hallgató a projekt készítésében való önhibáján kívüli akadályoztatásaként igazolni tud (pl. orvosi igazolással), de ez nem lehet több 2 hétnél. Az akadályoztatás okát igazoló iratot az akadályoztatás megszűnése után egy héten belül le kell adni a gyakorlatvezetőnek. A hallgató által önként vállalt más jellegű tevékenységek (pl. munka) nem számítanak önhibán kívüli akadályoztatásnak.
  5. A projekt késői beadása vagy javítása miatt a hallgató eleshet vizsgalehetőségektől, melyek pótlására nincs lehetőség.
  6. A beadott projektet a gyakorlatvezető által kijelölt gyakorlat keretében meg kell védeni. Védés hiányában a projekt elfogadása és pontszáma érvénytelen! Egy projekt csak akkor védhető meg, ha:
  7. A projektben tilos a gyakorlatvezető engedélye nélkül más projektek, programok felhasználása.
  8. A hallgató köteles a projektvédésre az alábbiaknak megfelelően felkészülni. A védés során a gyakorlatvezető a teljes projektből kérdéseket tehet fel, illetve a projekt olyan módosítását kérheti, melyhez szükséges ismeretekkel a projekt teljes mértékű ismeretéhez, megértéséhez és elkészítéséhez a hallgatónak rendelkeznie kellett és kell. Amennyiben a védés során kiderül, hogy a hallgató az általa leadott projekt valamely részét nem teljes mértékben ismeri és érti, ez annak bizonyítékául szolgál, hogy a projektet nem (teljes egészében) a bemutatója írta, akkor a védés sikertelen, csalásnak pótlása nincs, a hallgató a gyakorlatot (és ezzel a kurzust) nem teljesítette.
  9. A hallgató a gyakorlatokon kifejtett aktív részvételére alkalmanként 1, teljes félévre vonatkozóan összesen legfeljebb 10 plusz pontot kaphat, mely kizárólag az elfogadott és sikeresen megvédett projekt pontszámába számítható bele. Ez a pontszám a projekt kötelező követelményeinek megvalósítása alól nem mentesít.
  10. Korábbi (előző félévekben kifejtett) gyakorlati teljesítmény nem vehető figyelembe, ezért az aktuális félév gyakorlati kötelezettségeinek teljesítése alól nem mentesít.

A foglalkozásokon való részvétel követelményei és a távolmaradás pótlásának lehetõsége

A kurzus teljesítésének feltételei

Az osztályzat kialakításának módja

További tudnivalók

Valid HTML5 Flash mentes oldal