A tárgy egyéb gyakorlatvezetői


SVN URL: https://www.inf.u-szeged.hu/svn/rf/rf1-2014-nappali/IB153l-3/zh/$h-sazonosító$
Trac: https://siokt.inf.u-szeged.hu/trac/IB153l-3_ZH

Gyakorlatok időpontjai: hétfő: 14-15, 15-16, 18-19

Csapatok

Beosztás letöltése...


Általános tudnivalók

Gyakorlati anyagok a linux.inf-en a pub/Rendszerfejlesztes-I/gyakorlat könyvtárban. A gyakorlatok látogatása kötelező, katalógust fogunk vezetni. A megengedett igazolatlan hiányzások maximális száma 2. Ennél több igazolatlan hiányzás a gyakorlat nem teljesítését vonja maga után.


ZH

Egy ZH, a 11.17-i héten, gép előtt, félév során átvett anyagból gyakorlati feladatok, maximum 40 pont
Javító ZH: 12.01-i héten, maximum 20 pont érhető el.
A ZH-n elérendő minimum pontszám 20. Javítót csak az írhat aki nem érte el a ZH-n a 20 pontot.


Projektek

Lehetőségek:

Mindkét esetben csapatban kell dolgozni (nyílt forrású fejlesztést egyénileg is lehet vállalni adott esetben), hallgatónként elérhető pontszám maximum 60 pont, amiből minimálisan 30 pontot kell elérni.


Gyakorlati jegy

A hallgató a gyakorlatára külön érdemjegyet kap az alábbi ponthatárok szerint:
0-44: elégtelen (1)
45-59: elégséges (2)
60-74: közepes (3)
75-89: jó (4)
90-100: jeles (5)
A gyakorlat csak akkor értékelhető, ha a hallgató minden részteljesítésre megkapja a minimum pontot.


Projektmunka semmiből kezdve

Egy teljesen új rendszer kifejlesztése, a semmiből.
2014.09.15-i héten: csapatok és projektek kihirdetése a gyakorlatvezető honlapján. A csapatok létszáma legalább 5 fő, maximum 10, de törekedni kell arra hogy kb. 6-7 fős csapatok alakuljanak ki, egy gyakorlaton maximum 3-4 ilyen jellegű (projektmunka semmiből kezdve) csapat lehet. A csapatokat a gyakorlatvezető állítja össze (random), a projekttémákat is a gyakorlatvezető jelöli ki a csapatok számára (ez is random). A csapatok neve megegyezik a projekt rövidített nevével ékezetek nélkül (pl. SzallodaNyilvantartas). A csapatok besorolásánál figyelembe vesszük a programozói jártasságot, ezért fontos, hogy a CooSpace-n meghirdetett kérdőívet mindenki pontosan töltse majd ki.


Eszközök:
SVN könyvtárszerkezet (a dőlt betűs rész magyarázat, az nem tartozik bele a könyvtár nevébe): Az egyes bemutatókat a gyakorlatokon kell megtartani, a bemutatóhoz minden anyagot előző éjfélig fel kell tölteni az SVN-be forráskód esetén, vagy Trac-be dokumentáció esetén! Az SVN-be minden bemutató előtt fel kell tölteni a leadandó azonnal futtatható változatát is, a bemutató alkalmával nem lesz idő fordítani, hibákat javítgatni. Minden bemutatót egy PPT-vel kell levezetni, amit fel kell tölteni Trac-be. Késés esetén pontlevonás jár! A pontlevonás mértéke: napi 2 pont a csapat minden egyes tagjától!!! Ha nem érhető el az SVN vagy Trac, akkor arról azonnal írni kell egy levelet a gyakorlatvezetőnek, és a bemutató anyagát ebben az esetben pendriveon kell hozni gyakorlatra. A csapatok megalakulása után, minden gyakorlaton csapatmegbeszélést kell tartani a gyakorlatvezetővel, ez a gyakorlati anyagtól, ZH-tól, bemutatótól függoen rövidebb-hosszabb lehet. A csapatmegbeszélést rögzíteni kell egy memo formájában, minden héten az előző heti memot elővesszük és megnézzük mi valósult meg abból.


Nyílt forráskódú projektmunka

A tapasztaltabb/jobb eredményekkel rendelkező hallgatók választhatják ezt a típusú projektmunkát. Ebben az esetben egy már létező nyílt forráskódú rendszer nagyobb funkcionalitását kell kifejleszteni. Azok a hallgatók, akik nyílt forráskódú projektet szeretnének fejleszteni, emailben kell hogy értesítsék erről a gyakorlatvezetojüket, legkésőbb 2014.09.14 23:59-ig. Aki ezt nem kéri külön levélben, a Projektmunka semmiből kezdve típusú projektet/csapatot fog kapni. A nyílt forráskódú projekt esetén a csapatok önszerveződőek, a csapatok létszáma 1-3 közé eshet. A csapatnak elég egy levelet írnia, ahol megadja a csapattagok nevét. A nyílt forráskódú projektmunka feltétele a csapattagokkal történő elbeszélgetés, ami alapján a gyakorlatvezetők eldöntik, hogy a csapat minden tagja rendelkezik-e a szükséges tapasztalattal/szaktudással ahhoz, hogy egy komolyabb fejlesztésben részt vegyen. Az elbeszélgetést legkésőbb 09.15-ig meg kell tartani. A projekttémákat a gyakorlatvezető osztja ki, vagy a csapat javasol egy témát, amit a projektvezető elfogadhat/elutasíthat. Az ilyen jellegű projektek ütemezésénél részben tartani kell a Projektmunka semmiből kezdve ütemezését (M1, M2 kötelezően, M3-M5 gyakorlatvezetővel egyeztetve). A végső elfogadás/teljesítés fő feltétele a nyílt forráskódú rendszer adminisztrátorai felé benyújtott patch! Amennyiben a hallgatók rajtuk kívül álló okok miatt nem tudnak elfogadott patch-et felmutatni (pl.: mert az adminisztrátorok nem reagáltak időben, vagy nem szakmai okok miatt visszautasítják a patch-et), de a fejlesztésüket a gyakorlatvezetőnek be tudják mutatni, úgy a projektmunka szintén értékelhető.