Útmutató a tantárgyi megfeleltetési jegyzék kitöltéséhez

A tantárgyi megfeleltetési jegyzéket a sablon kitöltésével készítse el. A jegyzéket feltétlenül lássa el dátummal és írja alá a kinyomtatott példányt. E mellett elektronikusan is küldje el a megadott e-mail címre.

A megfeleltetéseket ismeretkör csoportonként elkülönített altáblázatokban kell megadni.

Az ismeretegység oszlopban a felsoroltakból válassza ki a megfelelőt. Minden elfogadtatni kívánt tárgynak tartoznia kell valamely ismeretegységhez. Egy ismeretegységhez természetesen több tárgy is tartozhat, és nem kell lefednie tárgyakkal az összes felsorolt ismeretkört. Egy tárgyat (az index egy sorát) azonban csak egyszer használhat föl, eldöntve, hogy melyik ismeretegységhez írja be.

A tárgy kódja és elnevezése pontosan úgy szerepeljen, ahogy az a leckekönyvben meg van adva. Szigorlat esetén a Név mezőben azt is tüntesse fel, hogy mely tárgyak tartoztak a vizsgába.

A Félévnél a beszámítandó tárgy teljesítésének félévét kérjük feltüntetni a tanév megadásával együtt (pl. az 1999/2000-es tanév második (tavaszi) félévét 99/00-2 formában).

A Teljesítés típusa mezőben a beszámítandó tárgy teljesítésének módját kóddal adja meg. (K = kollokvium, GY = gyakorlati jegy, M3 = 3 fokozatú minősítés, SZ = szigorlat). Háromfokozatú teljesítés esetén a jegy oszlopba 3 (megfelelt), vagy 5 (jól megfelelt) jegy kerüljön.

A tárgy heti óraszáma, ahogy az a leckekönyvben szerepel. Ha a tárgyat nem kreditrendszerű képzésben tanulta, a kredit oszlopba is a heti óraszámot írja. Csak olyan kurzus számítható be, aminek heti óraszáma nem nulla, kreditje nem nulla, és 5 vagy 3 fokozatú értékeléssel záródott. Féléves óraszám esetén (pl. levelező képzés), 15-tel osztva adódik a heti óraszám.

A beírt tárgyakat és azok tematikáját a tantárgyi megfeleltetési bizottság ellenőrizni fogja, és eldönti, hogy elfogadja-e az adott ismeretkörhöz vagy nem.

Megjegyzés: a megfeleltetési táblázat által automatikusan számolt és megjelenített információk csak tájékoztató jellegűek. Nem jelent hátrányt, ha valaki a korábban elérhető sablont töltötte ki és küldte el.

Tantárgyi megfeleltetési jegyzék sablonja: MIMSc-Megf.xlsx, MIMSc-Megf.xls

Példák megfeleltetési jegyzékre

Tantárgyak pótlásának módja

A gazdasági és humán ismeretkörökben nem szükséges tárgyakat pótolni

A következő ismeretkörök esetén szükség esetén pótolni kell. A minimálisan elvárt kreditmennyiség:

  • Természettudományos ismeretek: minimum 17 kredit
  • Számításelméleti és programozási ismeretek: minimum 12 kredit
  • Számítógép ismeretek: minimum 12 kredit
  • Információs rendszerek: minimum 12 kredit

Ezen négy ismeretkör esetén összesen minimum 65 kreditet teljesíteni kell. A felvehető kurzusokat, ismeretkörönként a megfeleltetési jegyzék második oldala tartalmazza. Olyan ismeretkörből nem lehet pótolható tárgyakat választani, ahol a hallgató már elérte a maximálisan beszámítható kreditmennyiséget, valamint olyan kurzust sem választhat, melynek megfelelőt korábban már elvégzett. A választható kurzusok személyre szabott listáját a tantárgyi megfeleltetési bizottság határozza meg.

A hallgatónak az összes beszámítható tárgyat a jelentkezés során meg kell adnia, később nem lehet kreditátvitellel pótolni tárgyakat.