Lányok napja 2015.

A holdtól a pizzáig - ékszerprogramozási gyakorlat lányoknak!

A programra jelentkező lányokat és tanáraikat 2015. április 23-án 15.00 órára várjuk programjainkkal az Irinyi épületbe (Szeged, Tisza Lajos krt. 103. - térkép)

A találkozási pont az Irinyi épület udvarán 14.45-kor.

Regisztráció a programra:  girls@inf.u-szeged.hu email címen

Programok

A délután során a jelentkezőket programozási ízelítővel és kötetlen beszélgetéssel várjuk.

15:00: Kezdés

Az Intézet vezetője, Dr. Csendes Tibor bemutatja az általunk kínált tanulmányi lehetőségeket.

15:15: Személyes élmények

Kiváló PhD-hallgatónk, Katona Melinda mutatja be  informatikai tanulmányaihoz köthető élményeit.

Hogyan lehet nőként érvényesülni az informatika világában?

15:30: Laborlátogatás

A képzéseinkhez tartozó informatikai laboratóriumok bemutatása.

Lévai Balázs

A Képfeldolgozás és Számítógépes Grafika Tanszék egyik laboratóriumában különleges optikákkal ismerkedhetünk meg, amelyeket az ipari képalkotás során használnak.

A Műszaki Informatika Tanszék laboratóriumában az ipari robot technológia világába nyerhetünk betekintést.

16:00: Holdak programozása

A jelentkezők programot írhatnak, amivel a saját tervezésű nyomtatott áramkörünkön irányíthatnak ledeket, mintázatokban.

A medálok nyáklapjait gondos megtervezés után legyártattuk, majd a processzort, ledeket, és egyéb alkatrészeket a Műszaki Informatika Tanszék közreműködésével ráforrasztottuk. Ezzel a holdak már készen is állnak a programozásra.

Hogy lehet ezt megtenni? Ezt mutatjuk meg
Nektek! Bátran nekifoghat mindenki ennek a feladatnak, hiszen a szükséges ismeretek könnyen elsajátíthatóak, a sikerélmény garantált.

17:30: Pizza és beszélgetés

A résztvevők egy kötetlen beszélgetés során kérdezhetnek az informatikus lányoktól és nőktől, akik munkájukról, személyes tapasztalataikról mesélnek.

Létrehoztunk egy Facebook csoportot - csatlakozz hozzánk!

19:00: zárás

A korábbi rendezvényünkön készült fényképek megtekinthetők: http://www.inf.u-szeged.hu/girlsgogeek/

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.