You are here
Képek automatikus szegmentálása GPU-n futtatott jellemző kinyerés és automatikus osztályozás segítségével
Az utóbbi időkben egyre inkább terjed a tendencia, amely a számítógépekben található GPU-k teljesítményét általános célú számításokra használja. A jelentkező feladata egy a GPU-kban rejlő számítási teljesítményt kihasználó, automatikus jellemző kinyerés és osztályozó algoritmusok segítéségével működő képfeldolgozó rendszer kifejlesztése. A rendszer alapvetően két részből tevődjön össze.
Az egyik rész GPU-n futtatott képfeldolgozási műveletek segítségével végez jellemző kinyerést a képeken. A műveletek között lehetnek konvolúciós szűrők, medián filterek és egyéb műveletek. Ezeknek a kimenetei pixelenként lesznek összeszervezve a feldolgozás második lépésére.
A feldolgozás második lépése az első lépés kimeneteit felhasználva automatikus osztályozó algoritmusok segítségével, mint pl. K-means osztályozó, neurális hálók, vagy döntési fák oldja meg a szegmentálást. Ennek a lépésnek a bemenete a pixelenként kigyűjtött tulajdonságok halmaza, a kimente pedig egy címkehalmazból kiválasztott címke.
- R.C. Gonzales, R.E. Woods: Digital Image Processing, 3rd edition, Prentice-Hall, Inc., 2008
- Jason Sanders, Edward Kandrot, CUDA by Example: An Introduction to General-Purpose GPU Programming, Addison-Wesley Professional, 2010.
- NVIDIA CUDA C Programming Guide
- Aaftab Munshi, Benedict Gaster, Timothy G. Mattson, Dan Ginsburg, OpenCL Programming Guide, Pearson Education, 2011
- Balázs Péter: Képrekonstrukció, Typotex Kiadó, 2011.
- Kak, A.C., Slaney, M.: Principles of computerized tomographic imaging, IEEE Service Center, Piscataway, NJ., 1988.
C/C++ programozói tudás, Rendszerfejlesztés tantárgy teljesítése.
A GPGPU, és Képrekonstrukció tantárgyak teljesítése előnyt jelent, de nem feltétel.