Logikai adatfolyam diagramok
1. szintű logikai adatfolyam diagram
Első lépésként felvesszük a környezeti elemeket. Majd felvesszük a rendszer folyamatait. Meghatározzuk azt is, hogy milyen adatokat kell eltárolnunk a rendszerben. Ezután berajzoljuk az adatfolyamokat. Az adatok a környezeti elemek és folyamatok, folyamatok és folyamatok, valamint folyamatok és adattárak között áramlanak. Logikai szinten még nem kell azzal a kérdéssel foglalkoznunk, hogy milyen formában vannak az adatok, az adattárakat csak logikai adattárként tüntetjük fel az ábrában. Az áttekinthetőség kedvéért felvehetjük többször a rajzra ugyanazt a környezeti elemet vagy adattárat, de ezt a megfelelő módon jelölnünk kell.
A rendszer folyamatai
Az 1. folyamat a túrára történő jelentkezés. Ehhez a látogatónak meg kell adnia saját személyes adatait, és bankkártya adatait, hogy ki tudja fizetni a részvételi díjat, valamint kiválasztja, hogy melyik túrán kíván részt venni. A túrára látogató is jelentkezhet, valamint a rendszerben lévő felhasználó is.
A 2. folyamat a rendszerbe történő bejelentkezést biztosítja. Itt a felhasználónak belépési adatait kell megadni.
A 3. folyamat mutatja a meg a felhasználónak, hogy milyen túrákat hirdettek, valamint, hogy azok mikor és honnan indulnak. A látogató megadhatja a rendszerben, hogy milyen időszakban keres túrákat.
A 4. folyamatot a túravezetők használják. Itt állíthatják be az egyes túrák adatait, itt hirdethetnek meg újabb túrákat.
Az 5. folyamat lehetővé teszi, hogy a rendszerbe regisztrált felhasználók módosítsák adataikat.

2. szintű logikai adatfolyam diagramok
Láthattuk az 1. szintű logikai adatfolyam diagramok esetében, hogy az 1. és a 4. folyamatot nem végleges folyamatként vettük fel annak okán, hogy ezek összetettebb folyamatok, amelyek részfolyamatokra bonthatóak.
A 2. szintű adatfolyam diagramon csak a tovább elemzett folyamatokat, illetve a velük kapcsolódó elemeket kell feltüntetni.


Licensed under the Creative Commons Attribution Share Alike License 4.0